ANA SAYFA ÜRÜNLERİMİZ SİPARİŞ
Sosyal Sorumluluklarımız

SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZ

İçinde bulunduğumuz yüzyıl içerisinde bireyler ticari kurumların toplumdaki yeri hakkında giderek daha çok soru sormakta ve onların gereksinimlerini bilen, bu konuda sorumluluk duyan kuruluşları görmek istemektedirler.

Hem global hem de ulusal ortak değerlerimize sahip çıkmanın sorumluluğunu omuzlarında hisseden Seyitler Kimya sosyal sorumluluk felsefesi olarak “daha iyi bir toplum, gelecek ve çevre için payıma düşen nedir?” sorusuna cevap aramaktadır. Sosyal sorumluluk felsefemizin özünü oluşturan bu soruya cevap bulma çabamız bizleri dünyaya, topluma ve çevreye daha duyarlı ve saygılı bir kurum haline getirmiştir.

1991 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetini sürdürmekte olan Seyitler Kimya , toplumsal sorumluluklarının bilincinde, iyi bir kurum olarak toplumda oynadığı rolü aktarabilmek amacı ile sayacağımız etkinliklere imzasını atmayı bir borç bilmiştir.Bu etkinliklerin Seyitler Kimya’ nın kurumsal kimliğini yansıtan çevreci, koruyucu, sağlıkla ilgili ve yenilikçi aktiviteler içinden seçilmesine büyük önem verilir.

UNICEFTÜRK-Çocuklarla Elele…

Türkiye dahil 158 ülke ve bölgede çocukların sağlık ve beslenme, eğitim, acil yardım, korunma, temiz su ve temiz ortamda yaşama haklarını sağlamak için çalışan UNİCEF’e çocuklarımıza daha iyi bir gelecek verebilmek için her ay bağışta bulunuyoruz.

OKULUMUZ- Geleceğimize Sahip Çıkıyoruz…

Ülkemizin çözümüne ihtiyaç duyduğu konuların başında olan eğitim sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla Şirketimizin kurucu ortaklarından Seyit D. Şanlı tarafından 1991 yılında “Seyit Şanlı Endüstri Meslek Lisesi” yaptırılmış ve Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanmıştır. Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize azda olsa eğitim alanında katkıda bulunmanın huzurunu yaşamaktayız.

GREENPEACE- Çevremize Karşı Daha Duyarlı…

“Greenpeace Akdeniz Sanal Eylem Listesi"ne katılarak Greenpeace kampanyaları ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Sanal eylemlerle hep birlikte hareket etmenin önemini kanıtlayan uzun bir başarı listesine sahip 125 ülkeden yüz binlerce Greenpeace küresel sanal eylemcisi ile birlikte bu eylemlere katılıyor ve değişimin parçası oluyoruz.

KARDEŞ OKULUMUZ- Çocuklarımızın Eğitimi = İnsanlığın Gelişimi…

Diyarbakır Silvan’da Atatürk İlk Öğretim Okulu’na sosyal sorumluluklarımız çerçevesinde her yıl kırtasiye ve spor malzemeleri yardımı yapılmakta okul yönetimi tarafından seçilen en muhtaç 6 öğrencinin bütün eğitim ihtiyaçları şirketimiz tarafından karşılanmaktadır.

ATIK AYIRMA VE GERİ DÖNÜŞÜM PROJEMİZ- Çevremize Karşı Daha Bilinçli…

İnsanların her geçen gün daha fazla atık üretiyor olmasını göz önünde bulundurarak, bu tehlikeli süreci değiştirmek için sosyal sorumluluklarımız çerçevesinde çevreyi kirletmemek amacıyla atıklarımızı kağıt, plastik ve diğer şeklinde ayrı ayrı depoluyor ve geri dönüşümünü sağlıyoruz. Tüm personelimizin iş dışındaki zamanlarında da çevreye karşı daha duyarlı olması için eğitiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİGARASIZ KURUM BELGEMİZ- Sağlığımıza Karşı Daha Rahat Bir Nefes…

Sigara içmenin ve öteki tütün ürünlerini kullanmanın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin sürekli gündemde tutulması ve sigaraya ödenen paralar yoluyla ve ortaya çıkardığı hastalıklar için yapılan tedavi masrafları nedeniyle uğranan kayıpların boyutuna dikkatleri çekmek amacıyla İzmir Kanser Kayıt ve Denetim Merkezi’nin proje sahipliğini üstlendiği “Sigarasız Kurum Projesi” kapsamında sektörümüzde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sigarasız kurum olarak belgelendirilen 3. özel sektör kuruluşuyuz. Halen şirketimizin politikası gereği sigara içme alışkanlıkları olan personeli işe almada önemli bir kriter olarak uygulamaktayız.

"DUMANSIZ NEFES "PROJEMİZ- Sağlığınız İçin Sigaradan Vazgeçin!

Seyitler Kimya iletişim halinde olduğu bütün kişi ve kurumlara sigara konusunda mesaj vererek bu kampanyayı başlatmış bulunmaktadır. Bizimle ilgili her iletişim aracında sigara kampanyamızı hatırlatacak unsurları kullanıyoruz. Halen ürettiğimiz ürünlerin ambalajlarında, kolilerde, kullandığımız taşıtlarda, fatura, irsaliye ve her türlü matbu evrakta sigara ile ilgili işaret bulunmaktadır. Yakın zamanda toplumun daha geniş kesimlerine ulaşmak için planlar yapmaktayız. Başta İzmirliler olmak üzere herkesi bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz.

KAN BAĞIŞI KAMPANYAMIZ- SAĞLIK İÇİN HEP BİRLİKTE…

Ülkemiz kan bağışı konusunda gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında oldukça geri sıralarda yer almaktadır. Bu ülkelerde gönüllü kan bağışlarının nüfusa oranı %5’ e ulaşabilirken ülkemizde bu oran halen %1.5-2 civarındadır. Bir çok kişi, vereceği kan kendi ailesinden birisine kullanılmadıkça veya kendisine para ödenmedikçe kan bağışlamaya yanaşmamaktadır. Hastalarımızın mağduriyetinin giderilebilmesi ve hastane kan ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması, ancak gönüllü kan bağışı sayısının arttırılması ile mümkündür.Bu düşünceden hareketle şirketimiz çalışanları toplu olarak düzenli periyotlarla Kızılay’ ın düzenlediği "Kan Bağışı” kampanyasına destek vermektedir.

Şirketimiz tüm çalışanları ile birlikte gönüllü olarak bu kampanyaya destek vermektedir. 6 ayda bir yapılan kan bağışlarının üçüncüsünü OCAK 2008'de gerçekleştirecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gizlilik   Anasayfa  Site Haritası  Email  

Bilgi Toplum Hizmetleri